poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Rewolucja w odchudzaniu? - nowa aplikacja wchodzi na rynek!

Co by było gdybyście mogli zrobić zdjęcie swojego jedzenia (i tak wszyscy wiemy, że robicie) i zamiast instagramowych like'ów i komentarzy, dostalibyście informację o ilości, zawartych w produktach, kalorii? Nie musielibyśmy wciąż prowadzić dzienniczków jedzeniowych i skrupulatnie wyliczać przyjmowaną ilość energii. Aplikacja zrobiłaby to za nas. Niemożliwe? A jednak!

Na taki pomysł wpadli twórcy słynnej Apple'owskiej asystentki, SIRI. Dror Oren, dyrektor wykonawczy SRI Ventures, potwierdził, że pracują nad technologią nazywaną CERES, która pozwoli użytkownikom na zrobienie zdjęcia zawartości ich talerzy i otrzymanie uśrednionej ilości kalorii znajdującej się w posiłku.Co natomiast z ukrytymi w potrawach tłuszczami? No właśnie... Nie możemy oczekiwać, że aplikacja będzie podawała nam 100% prawdziwe wartości. Jeśli, więc powiedzmy, różnica będzie wynosiła ok. 100-200 kcal przy każdym posiłku, to po całym dniu otrzymujemy różnicę w wysokości, aż 500-1000 kcal! A to bardzo dużo dla osób, które starają się zrzucić wagę.

Chociaż sama idea aplikacji brzmi wspaniale, chyba jednak nie będzie kolejnej rewolucji na naszym rynku. No chyba, że najnowsze iPhony zostaną wyposażone w specjalne lasery, które pomogą nam w zeskanowaniu produktów niczym w najnowszych laboratoriach. A patrząc na specjalistów od Apple'a, już niedługo będzie to możliwe.

foto: weheartit/ thinkstockBrak komentarzy:

Prześlij komentarz